Beleef de archeologie van Woerden

  • Voor volwassenen
  • Voor kinderen
  • Binnen
  • Buiten
  • Presentatie

Kom tijdens de Nationale Archeologiedagen meer te weten over Woerden. Kijk, luister en leer in Stadsmuseum Woerden.

Op zaterdag presenteert de Stichts-Hollandse Historische Vereniging de collectie Pieter Stoel. De collectie omvat een grote verscheidenheid aan objecten die Stoel verzameld heeft tijdens de zandwinning uit de Cattenbroekerplas. Er zal zowel beeldmateriaal getoond worden als een selectie van objecten. Naast deze presentatie worden er ook objecten gepresenteerd van vrijwillig archeoloog Mart Scheer. Ook is er in 2022 in Zegveld een historische schoen gevonden die door de gemeente Woerden is geconserveerd en nu voor het eerst te zien is!

Ontmoet de Romeinse soldaat Lucius en een Bataafse vrouw of maak een selfie verkleed als Romein. Ook kunnen bezoekers kennismaken met de publiekskaart archeologie die de gemeente Woerden heeft laten maken. Er is een hele leuke puzzeltocht voor het hele gezin te koop op de website www.stadshartwoerden.nl/product/verover-woerden-als-een-romein-puzzeltocht/
LET OP! De puzzeltocht is alléén te lopen op vrijdagmiddagen en zaterdagmiddagen. Dit omdat dan alle locaties open zijn.

En tot slot kunnen kinderen tussen 13.00 en 15.00 uur op het Kerkplein de begrenzing van het Romeinse fort Laurium met stoepkrijt tot leven brengen. Genoeg te doen en te zien dus!

Meer informatie?
Bekijk dan deze website.

Periode(s)
  • Alle perioden
Organisator gemeente Woerden
Telefoon: 0655291582

Locatie Stadsmuseum Woerden
Kerkplein 6
3441 BG Woerden

Wanneer?
  • za. 17 jun. 2023

11:00 tot 15:00 uur

- Toegang gratis

Provincie

Mede-organisator(en)